25 lat w centrum Warszawy - 25 lat doświadczenia - 25 lat zadowolenia Klientów

skup złota

Historia firmy Gold Trade TN

Historia Firmy GOLD TRADE TN  tak naprawdę zaczęła się dobrze ponad 100 lat temu, równocześnie w krakowskich i warszawskich rodzinach przedsiębiorców handlowych. W podwawelskim grodzie handlem antykami i obrazami zajmował się Paweł Niemczyk, ojciec przyszłego znanego numizmatyka Mieczysława, a także pradziadek przyszłej gwiazdy numizmatyki polskiej i światowej, Pawła Niemczyka. To po nim odziedziczył swoje pierwsze imię, a swoim ojcu Tadeuszu drugie. Niestety przedwczesna tragiczna śmierć, przerwała karierę tego arcyzdolnego młodego numizmatyka, który zapisał się na stałe złotymi zgłoskami na kartach numizmatyki polskiej. Paweł Niemczyk musiał być na tyle znanym marszandem, że robił interesy z takimi mistrzami palety polskiej jak sam Wojciech i Jerzy Kossakowie. Do dziś w zbiorach rodzinnych znajdują się płótna tych mistrzów, a także zachował się list pisany do Pawła Niemczyka przez Pana Wojciecha Kossaka, pieczołowicie przechowywany wśród pamiątek rodzinnych.

Paweł Niemczyk przekazał swoje pasje jednemu z trzech synów, Mieczysławowi, który zamiłowanie do malarstwa polskiego i przeróżnych bibelotów rozbudował o pasje numizmatyczną, a pomógł mu w tym jak zwykle czysty przypadek. Po II wojnie światowej Mieczysław przenosi się do Warszawy, tu poznaje swoją przyszłą żonę Annę Fladrzyńską z domu Lulaj. Rozwija swoją pasję zawodową w dziedzinie fotografii barwnej i otwiera prywatny zakład w miejscu dzisiejszej rotundy PKO w Warszawie. Jest laureatem wielu nagród i właścicielem patentów z zakresu obróbki fotografii. Żona Anna pochodzi ze znanej przedwojennej rodziny restauratorów warszawskich z Mokotowa, gdzie krzewione były tradycje kolekcjonowania rzeczy pięknych i cennych. Umierająca babcia Anny Maria Lulaj, zostawia w spadku kolekcję talarów rosyjskich i polskich, którą rodzina przekazuje na ręce wnuczki. Kolekcją zainteresuje się na tyle poważnie mąż Anny Mieczysław, że to zainteresowanie przekształci się w jego pasje życiową. Wspólnie z innymi pasjonatami zakładają PTN. Pierwsze spotkania odbywały się w salach Muzeum Narodowego przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Nie były to czasy łatwe do krzewienia zbieractwa monet. Wystarczy wpomnieć, że w latach 50-tych za pokazanie 10 zł z wizerunkiem J. PIŁSUDSKIEGO mogło grozić więzienie lub nawet zsyłka na tzw. białe niedźwiedzie do naszego wielkiego czerwonego brata.

Mieczysław Niemczyk jednak nie zrażał się chwilowymi przeciwnościami losu. Trzeba tu nadmienić, że był zahartowany w bojach. Jako marynarz rozbitek z 29 listopada 1939 r. uratował się z zatopionego przez nazistów statku J. PIŁSUDSKI, przebywając ponad 6 godzin w lodowatej wodzie morza. Historia wraz ze wspomnieniami mojego taty, jest opisana w pięknej książce pt, "Wielkie dni małej floty", jak też książce pt. "Największa nasza strata". Wraz z moim wujkiem, także numizmatykiem, Czesławem Kamińskim oraz Januszem Kurpiewskim, zaczął wydawać katalogi monet polskich. Swoją pasję kolekcjonowania obrazów, zegarków, zegarów (tu należy też przypomnieć, że w domowych pamiątkach jest list od wielkiego kolekcjonera zegarów Pana Przypkowskego), założyciela pięknego Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, dziękując Tacie za wkład budowy zbioru tegoż muzeum, przekazuje następnym pokoleniom swojemu jedynemu synowi Tadeuszowi i wnukowi Pawłowi.

lombard01

lombard02

lombard03

lombard04

W 1991 roku, Tadeusz za namową ojca otwiera firmę Gold Trade, w centrum Warszawy, która to firma w tym roku świeci swoje 25 lecie. Od  samego początku własciciele przywiązują wielką wagę do świadczonych usług, gdzie oprócz zysku, który firma musi przynosić, liczy się zadowolenie Klientów. Chcemy też nadmienić, że byliśmy jedną z pierwszych firm na tym rynku, która otrzymała zezwolenie z NBP na obrót złotymi i platynowymi wartościami dewizowymi. Cieszy nas, że trwamy 25 lat na tym trudnym i wymagającym rynku, ale zaufanie, które przez te 25 lat zdobyliśmy, zobowiązuje nas do bezustannego podnoszenia jakości świadczonych usług. Jesteśmy, mimo tych 25 lat, dalej firmą młodą, prężną, dla której liczy się rzesza zadowolonych, powracających Klientów z całego świata.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i robienia z nami interesów, gdzie tradycje są dluższe niż ..................... 100 lat. 

"NEC TEMERE, NEC TIMIDE"

Właściciel, Tadeusz Maksymilian Niemczyk